Provedu tě cestou telefonování s úsměvem

"Volejte s úsměvem, je v telefonu slyšet."

Lenka Hojerová

Telefonická a marketingová komunikace je mojí vášní. Mým cílem je inspirovat a pomáhat k lepší komunikaci nejen po telefonu. 

+420 603 420 859

Jsem lektorka telefonování se zkušenostmi z praxe. Telemarketingu se věnuji od roku 2001. Začínala jsem jako operátorka call centra a postupně získala zkušenosti v pasivním i aktivním telemarketingu. Od roku 2013 podnikám a věnuji se také online marketingu. 

Uskutečnila jsem více než 60 tisíc telefonátů a dnes svoje  know-how předávám s úsměvem dál.

"Volejte s úsměvem, je v telefonu slyšet."

Lenka Hojerová

Můj příběh

Aneb jak jsem se dostala k telefonnímu sluchátku

„Jsi komunikativní, usměvavá a týmová osobnost? Potřebuješ práci, kde jsi pořád v kontaktu s lidmi? Tak právě tobě držíme volnou židli telefonní operátorky našeho call centra.“

„To zní skvěle!“ pomyslela jsem si a začala psát odpověď na inzerát.

Posadili mě do malé místnosti, na stole ležel barevný leták s nabídkou tarifů a černý telefon: „Až zazvoní, hovor přijmi a vyřeš.“ klap a dveře se zabouchly. „To zvládneš, máš zkušenosti, příjemný hlas, umíš pohotově reagovat a improvizovat.“ uklidňovala jsem svou nervózní část.

Přijali mě! Po mateřské jsem se vrátila k práci na call centru. Radost mi vydržela několik měsíců. Prodeje mi začaly klesat, když jsem s nabídkou výhodného paušálu obvolávala klienty dobíjecích karet s malou útratou. Prodávat něco, čemu sama nevěřím mi nebylo vlastní.

Odešla jsem do externího call centra. Stejný názor, že dobrý obchodník prodá všechno. Věřím tomu, že každý produkt či služba má svého zákazníka. Nezastávám však názor, že je vhodný pro všechny. Místo jsem opustila a hledala dál.

"Telekomunikační společnost přijme operátorku call centra pro vyřizování příchozích hovorů. Možnost práce na zkrácený úvazek." - "To vypadá dobře, skloubila bych práci s péčí o syna." řekla jsem si. Byly to 4 roky práce, která mě bavila. Plnila jsem prodeje, pracovala na zkrácený úvazek, ranní směny a občas víkendy. Dokud nezrušili výjimky. Třísměnný provoz pro mě jako matku samoživitelku nepřicházel v úvahu, dala jsem výpověď a opět se ocitla bez práce.

Cítila jsem potřebu něco změnit. Přemýšlela jsem, jak vybalancovat práci s rodinou. Hlavou mi zněla myšlenka: „Začni podnikat.“ Druhý hlas ve snaze překřičet první volal: „Jak chceš začít podnikat bez peněz? Z čeho příští měsíc zaplatíš složenky a hypotéku? V čem chceš podnikat?" 

Vesmír, nebo osud chcete-li, mi poslal do cesty kamaráda, který úspěšně podnikal v pojišťovnictví. Nadchlo mě to. Založila jsem si živnostenský list, zaplatila poplatek za registraci, prošla školením a začala. Stále mi chyběly peníze, což se projevilo i v obchodě, který se mi nedařil. Když totiž děláte obchod jen pro peníze, lidé to poznají a nejde to.

Vzala jsem k tomu místo asistentky v realitní kanceláři a vyzkoušela i makléřinu . Bojovala jsem na několika frontách a stále nepřicházela finanční nezávislost ani časová svoboda. Otevřela se přede mnou další příležitost v podobě spolupráce s agenturou v oblasti PR a marketingu.

Postupně jsem opustila pojišťovnu, realitku a začala se naplno věnovat PR, marketingu a telemarketingu. Uvědomila jsem si, co mě baví a co mi jde. Přesně jak mi řekl jeden klient: „Dělejte to, v čem jste dobrá, volejte.“ Tak vznikl tento web a projekt Volejte s úsměvem.

Jak se vzdělávám

Zajímá mě osobní rozvoj a ráda se inspiruji příběhy úspěšných lidí, kteří něco dokázali. Obklopovat se správnými lidmi považuji v životě za důležité. Navštěvovat vzdělávací semináře, transformační tréninky a vystupovat ze své komfortní zóny mě posouvá vpřed.

Absolovovala jsem několik kurzů se zaměřením na online marketing. Jedná se o oblasti jako PPC reklama, SEO, marketing na sociálních sítích, emailing či webová analytika. Baví mě kreativní tvorba reklam, správa sociálních sítích a propojení online světa s reálným byznysem.